Logo porodnice PříbramPorodnice Příbram poskytuje širokou škálu péče jak o těhotné a rodící ženy, tak o ženy po porodu. Kromě kvalitní odborné péče odpovídající poznatkům moderní medicíny klade důraz na osobní a lidský přístup k nastávajícím maminkám. Náš tým porodníků a porodních asistentek se maximálně snaží, aby si ženy rodící v naší porodnici odnášely domů hezké vzpomínky a odcházely se zdravými dětmi. Porodnice příbram se zaojila do projektu Přirozený porod v porodnici a od 1. 1. 2014 bude usilovat o udělení certifikátu PPP.

V příbramské porodnici se snažíme poskytovat všem rodičkám individuální péči. Pokud má žena speciální představy či přání týkající se předporodní péče, porodu či poporodní péče, snažíme se jí maximálně vyjít vstříc. Pokud to situace dovolí, respektujeme porodní plán, který si žena s sebou k porodu přinese. Podporujeme přirozené metody vedení porodů, jejichž cílem je spokojená maminka a zdravé miminko. Před porodem je možné si porodnické oddělení včetně porodního sálu prohlédnout, a seznámit se tak s prostředím, kde porod proběhne. K dispozici jsou i  předporodní kurzy. Náš personál je připraven v rámci předporodní přípravy zodpovědět nastávajícím rodičům případné otázky týkající se porodu a péče o dítě.

Předporodní péče porodnice Příbram

Do předporodní péče jsou ženy obvykle přijímány v 36.-37. týdnu těhotenství. K porodu není třeba se registrovat. Lékaři a porodní asistentky vám během pravidelných kontrol v porodnici rádi zodpoví dotazy týkající se těhotenství, porodu i poporodní péče. Pokud jste si připravily porodní plán, je možné jej s porodníky zkonzultovat. Pokud to podmínky dovolí, budeme se snažit vašim požadavkům a přáním vyhovět. Pro zmírnění obav z porodu doporučujeme navštěvovat předporodní kurzy pro budoucí maminky a jejich doprovod. Tyto kurzy se skládají ze dvou lekcí, které se konají první a druhé úterý v měsíci. První lekce je zaměřena na porod a péči o porodní poranění. Druhá lekce je zaměřena na kojení a péči o novorozence. Lekce vede porodní asistentka. Předporodní kurzy jsou placené (250 Kč/lekce). Kurz probíhá v zasedací místnosti gynekologického oddělení v 5.patře, začíná se vždy ve 14,30 hod. Každá lekce trvá asi 3 hodiny. Předporodní kurzy doporučujeme, ale nevyžadujeme. Pokud máte zájem prohlédnout si porodní sál a oddělení šestinedělí, přijďte kterékoli pondělí ve 14:30. Prohlídka je zdarma.

Porodnice Příbram – jak probíhá porod

Porodnice Příbram porodní pokojPorodní sál vyhovuje požadavkům moderního porodnictví. K dispozici jsou tři kvalitně vybavené, samostatné pokoje s vlastním sociálním zařízením, aby vám i vašemu doprovodu bylo při porodu zajištěno dostatečné soukromí. Veškeré odborné a přístrojové zázemí je u nás samozřejmostí. Uplatňujeme systém „primární péče“, tzn. že po celou dobu, kterou u nás strávíte, o vás bude pečovat jedna porodní asistentka ve službě. Během 1. doby porodní budete moci využít řadu relaxačních pomůcek, jež vám pomohou zvládnout a zmírnit kontrakce (např. míč, měkkou žíněnku, žebříky, závěsná lana, koženkové vaky, sprchu nebo hydromasážní vanu). Bolest při porodu lze tlumit aplikací epidurální analgezie, kterou plně hradí zdravotní pojišťovna. Ve 2. době porodní, tedy při vlastním porodu, nabízíme možnost volby porodní polohy (klasické vleže, v polosedu, na porodní stoličce, na žíněnce…). Po porodu je miminko ošetřeno přímo u vás na porodním sále. Při nekomplikovaném průběhu třetí doby porodní jsou po dvou hodinách sledování maminky přeloženy na oddělení šestinedělí. Po celou dobu, kterou strávíte na porodním sále, s vámi mohou být přítomny jedna nebo dvě blízké osoby (partner, rodinný příslušník, dula, porodní asistentka…). Přítomnost jedné osoby na porodním sále je zdarma, za každou další osobu se vybírá poplatek 500Kč. Rovněž za vstup na operační sál se vybírá poplatek 500Kč.

Inhalační analgezie při porodu  –  Entonox

Je to účinné a bezpečné neinvazivní analgetikum, které  má rychlý nástup a ústup účinku. Jedná se o směs kyslíku a rajského plynu.
Používá se ke zmírnění  bolesti nejen v porodnictví, snižuje úzkost, strach, obavy a duševní napětí.
Rodička je při plném vědomí a  vdechuje  Entonox při porodu během kontrakcí  a při ošetření porodního poranění podle vlastního uvážení přes speciální náústek nebo inhalační  obličejovou masku. Entonox není hrazen pojišťovnou, za jeho použití do 1 hodiny pacientka uhradí 550,-Kč a za každou další započatou půlhodinu uhradí 250,-Kč.

Poporodní péče v porodnici Příbram

Porodnice Příbram pokoj šestinedělí

Od dubna 2012 jsou maminky uloženy na nově zrekonstruovaném oddělení šestinedělí.Po porodu jsou ženy  umístěny na 2 lůžkových pokojích. Celkově je na oddělení šestinedělí 16 lůžek. Všechny pokoje jsou vybaveny  vlastním sociálním zařízením a televizí.  Pokud to provoz umožní, může být každý pokoj využit jako  nadstandardní pokoj (cena 700Kč na den) s volným přístupem návštěv v době  od10:00 do 20:00 hodin, kde  může být s pacientkou ubytován i doprovod (partner – cena 300Kč na den),pro něho je možné zajistit celodenní  stravu (cena 160Kč na den). Novorozenci jsou hned po porodu na pokoji s matkou (systém rooming-in). Pokud  nemohou být z nejrůznějších důvodů stále s matkou, je jim k dispozici 7 lůžek na novorozeneckém oddělení,  které je součástí oddělení šestinedělí. Porodnice Příbram dodržuje deset bodů pro maximální podporu  kojení, čímž splňuje podmínky pro označení  „Baby FriendlyHospital“. S případnými problémy s kojením vám  ochotně poradí dětské sestry i porodní  asistentky. Standardní doba hospitalizace po spontánním porodu jsou 4  dny, po císařském řezu 6 dnů.  Návštěvy na oddělení šestinedělí probíhají denně v době od 10:00 do 20:00, na pokojích po dohodě s ošetřujícím personálem v době od 15:00 do 18:00.

Důležité kontakty: porodnice, nemocnice


Zvětšit mapu