Logo porodnice PřerovOddělení je umístěno v areálu nemocnice v Pavilonu pro matku a dítě a je bezprostředně napojeno na centrální operační sály. V r. 2005 oddělení získalo titul „Baby Friendly Hospital“. Na základě rozhodnutí MZ ČR, je od roku 2007 pracoviště akreditováno pro obor specializačního vzdělávání nebo zaměření doplňující odborné praxe: gynekologie a porodnictví. Je výukovým pracovištěm LF UP Olomouc v oboru gynekologie a porodnictví. Oddělení poskytuje komplexní gynekologicko- porodnickou péči pro region Přerovska a Hranicka, ale také mimo něj. Porodnice Přerov je zapojena do projektu Přirozený porod v porodnici a od ledna 2014 usiluje o získání certifikátu PPP.

Porodnice Přerov – oddělení

Příjmová část porodního oddělení, 3 porodní boxy s kompletním technickým a sociálním vybavením, oddělení šestinedělí a novorozenecké oddělení. Na oddělení šestinedělí je 6 dvoulůžkových pokojů, 2 jednolůžkové, z toho 1 nadstandard s bezbariérovým přístupem. Na všech pokojích je rooming – in (nemocniční pobyt matky s novorozencem po porodu v jedné místnosti).

Služby porodnice Přerov

Porodnice_prerov_porodní_pokojNabízíme Vám možnost rodit v samostatných porodních boxech, které Vám zaručí větší intimitu a možnost strávit celý porod s partnerem, nebo Vámi zvolenou blízkou osobou. Porodní oddělení zajišťuje porody fyziologické a rizikové s možností využití kardiotokografu, monitorace dvojčat, IFPO (intrapartální fetální pulzní oxymetrie), forcepsu, vákuumextraktora a císařského řezu na centrálních operačních sálech.

V průběhu první doby porodní máte možnost využít relaxační vanu s vířivkou, sprchový kout, k dispozici jsou pomůcky: rehabilitační balóny, žíněnky, žebřiny, masážní válečky, závěsná lana, homeopatie a aromaterapie, dostupnost epidurální analgezie 24 hodin. Uvedená vybavenost porodního sálu Vám skýtá záruku využití aktuálních a moderních trendů ve vedení porodu. Vše pod dohledem kvalifikovaného personálu.

Pro lepší pohodu je k dispozici i radiomagnetofon s CD přehrávačem, CD disky i kazety si můžete přinést s sebou dle vlastní volby.

V době pobytu na oddělení šestinedělí Vám nabízíme možnost využití nadstandardního pokoje s vlastním WC, sprchou, televizí, telefonem, varnou konvicí, lednicí a přebalovacím stolem s vaničkou pro ošetření novorozence. Tento pokoj poskytuje možnost pobytu na lůžku i další osobě v průběhu hospitalizace rodičky. V případě zájmu lze objednat celodenní stravu za níže uvedené ceny pro doprovázející osobu.

 Další služby porodnice Přerov

  • aromaterapii a homeopatii při porodu,
  • dostupnost epidurální analgezie (EDA) 24 hodin,
  • péči o neslyšící těhotné porodními asistentkami komunikujícími znakovou řečí,
  • v rámci možností respektování porodních plánů rodiček,
  • prohlídky porodního oddělení,
  • kurzy pro těhotné včetně cvičení a cvičení pro maminky po porodu,
  • užití speciálního porodnického gelu DIANATAL, který umožňuje kratší a méně bolestivý porod, šetří síly matky a chrání pánevní dno, pochvu a hráz (www.dianatal.cz)
  • telefonickou poradnu pro maminky v první dny po propuštění z nemocnice

Prohlídka porodnice Přerov

Kolektiv lékařů a porodních asistentek si Vás dovoluje pozvat každé pondělí a pátek ve 12:00 hodin na prohlídku prostor porodního sálu a oddělení šestinedělí, s výkladem porodní asistentky o praktickém průběhu porodu a včasného šestinedělí v našem zařízení.