Logo porodnice PrachaticePorodnice Prachatice je od 1.10.2013 zařazena do projektu Přirozený porod v porodnici. Na realizaci projektu PPP se podílí přední český web o mateřství a rodičovství Babyweb.cz a projekt Kvalita Očima Pacientů. Cílem je nabídnout budoucím maminkám přívětivé prostředí v kombinaci se vstřícným přístupem zdravotníků, s respektem k individuálním potřebám rodiček i tempu porodu, bez nadbytečných zásahů do jeho průběhu.Při příjmu na porodním sále v prachatické nemocnici dostává každá maminka informační leták k PPP – kde pokud bude mít zájem vyplní emailovou adresu, na kterou bude posléze zaslán dotazník na téma spokojenosti s kvalitou poskytované péče v průběhu porodu a po něm. Dotazník je zcela anonymní, odpovědi jsou zpracovány hromadně s odpověďmi všech maminek naší porodnice.

Jaké služby nabízí porodnice Prachatice?

Gyn.por.odd. je jedno ze základních odd. prachatické nemocnice. Je zde 23 lůžek. Z toho jsou tři nadstandardní pokoje na odd. šestinedělí a jeden na porodním sále. Nadstandardní pokoj má samostatné sociální .zařízení, je vybaven elektrickou polohovací postelí, lednicí, televizorem, varnou konvicí, vaničkou, váhou pro novorozence. Je zde možná přistýlka pro tatínka nebo rodinného příslušníka, který si může dle přání objednat stravu celodenní nebo i jednotlivé porce.

Porodní pokoj a porodní sál porodnice Prachatice

Porodnice Prachatice - hydromasážní vana

I porodní pokoj se snažíme přizpůsobovat moderní požadavkům. Kromě pokoje pro nastávající maminku s tatínkem, který je uzavřený a zajišťuje intimitu současně rodících žen, je možno využít nadstandardní pokoj.

Pro relaxaci je k dispozici hydromasážní vana,relaxační míče, poslech hudby nebo aromaterapie. Také porodní postel je moderní polohovatelná v rozzářené oranžové barvě. Této barvě jsme přizpůsobili i barvu nábytku.

V případě nepříznivého průběhu porodu je vedle porodního sálu stavebně umístěn sál pro císařské řezy. Velkým kladem našeho oddělení je, že operační sál pro akutní výkony je umístěn v dosahu pouhých několika metrů od sálu porodního. Což výrazně urychluje veškerou přípravu a transport na tento sál, snižuje riziko komplikací, které mohou nastat.

Důležité kontakty: porodnice, nemocnice


Zvětšit mapu