Logo nemocnice Most

Logo nemocnice Most

Perinatologické centrum v Mostě je jedním z dvanácti v České republice. Porodnice Most poskytuje komplexní péči o ženu v rámci gynekologicko–porodnického oddělení. Pro zmírnění porodních bolestí nabízí oddělení možnost využít inhalační analgezii ENTONOX. S novým rokem 2013 se může oddělení pochlubit novým vybavením nadstandardních pokojů na porodnickém oddělení. Dále se také od ledna 2013 na oddělení provádí odběry pupečníkové krve pro Cord Blood Center CZ s.r.o. a Národní tkáňové centrum a.s.. Porodnice Most je zařazena do projektu Přirozený porod v porodnici a od 1. 1. 2014 usiluje  o udělení certifikátu PPP.

Předporodní příprava

Kurzy psychoprofylaktické přípravy žen k porodu se nyní bude konat na rehabilitačním oddělení mostecké nemocnice (vstup do nemocnice je naproti zastávce MHD). Zahájení nového kurzu bude každou první středu v měsíci od 15:00 – 17:00 hodin a následně takto každý další týden – celkem 4×2 hodiny.Cílem kurzů je Vás blíže seznámit s průběhem těhotenství, porodu a šestinedělí. Součástí kurzu je také ukázka uvolňovacích cviků na partie těhotenstvím nejvíce zatížené.

Cena kurzu je 600 Kč, v ceně je zahrnuta i případná účast osoby blízké u porodu. Na kurz se můžete hlásit od 20. týdne těhotenství a to buď telefonicky:  732 719 251 nebo na emailové adrese: skodovaleona@seznam.cz. Kurzy vás budou provázet porodní asistentky Bc. Eva Potůčková, Leona Škodová, Bc. Simona Glogovská

Popis a výkony oddělení

Perinatologické centrum je pracoviště poskytující na nejvyšší úrovni komplexní péči o nejzávažnější stavy vyskytující se v průběhu těhotenství, porodu a šestinedělí jak u matky, tak i u plodu či novorozence. V prvé řadě se jedná o kritické stavy ohrožující život rodičky nebo plodu (předčasné porody, preeklampsie, jiná závažná onemocnění matky provázející těhotenství apod.). Centrum v Mostě je jedním z dvanácti perinatologických center v České republice. V naší porodnici se ročně rodí více než 1300 novorozenců různých váhových kategorií. V roce 2004 se zde narodilo 26 novorozenců s váhou pod 1000 g a 55 novorozenců s váhou mezi 1000 – 1999g.

Oddělení nabízí nadstandardní pokoje nebo apartmány . V ceně apartmánu je zahrnutý možný pobyt partnera či jiné doprovodné dospělé osoby včetně stravy.

Důležité kontakty: porodnice, nemocnice


Zvětšit mapu