Porodnice Litoměřice poskytuje základní péči o novorozence a matku. Oddělení se nachází v 1. patře pavilonu E. Maminky po porodu mají k dispozici 9 dvojlůžkových pokojů a 3 jednolůžkové nadstandardní pokoje. Součástí oddělení jsou i 2 trojlůžkové pokoje pro rizikově těhotné ženy. Porodnice Litoměřice je zapojena do projektu Přirozený porod v porodnici a od 1. 1. 2014 usiluje o udělení certifikátu PPP.

Porodnice Litoměřice – porodní sál

Porodnice Liotoměřice - porodní pokoj

Porodnice Litoměřice, pokoj pro I. dobu porodní

V oblasti porodnické je k dispozici moderně vybavený porodní sál, jehož součástí je vyšetřovna s moderním automatizovaným vyšetřovacím lůžkem. V prostoru porodního sálu se nachází i sál pro císařský řez. Oddělení je členěno na část předporodní a vlastní porodní sál. Rodičky mají k dispozici 3 pokoje, z čehož 1 pokoj je jednolůžkový, ostatní dva dvoulůžkové. Pokoje jsou vybaveny i pro pobyt doprovázející osoby, každý pokoj má své sociální zařízení. Během pobytu na porodním sále jsou k dispozici rehabilitační míče, žíněnka, relaxační pomůcky, v případě zájmu i možnost pobytu během I. doby porodní ve vaně. Vlastní porodní sál je nově vybaven moderními porodními lůžky s možností zvolení vhodné polohy při porodu.

Již řadu let je porodnické oddělení zapojeno do projektu odběru pupečníkové krve pro Banku pupečníkové krve v rámci projektu Kapka naděje. Co do počtu a kvality odebraných štěpů jsme v roce 2008 dosáhli 1. místa v České republice.

Porodnice Litoměřice – příjem k porodu

Příjem k porodu se nachází přímo na porodním sále v pavilonu E. K porodu může rodička využít zvláštní vstup ze zadní části porodního sálu, který je přístupný motorovému vozidlu. Co je nutné mít s sebou k příjmu, je doporučeno v letáku „Co do porodnice“.

Porodnice Litoměřice – předporodní kurzy

V současné době probíhají kurzy ve dvou přednáškách, které se konají ve čtvrtek od 13.00 hodin. První přednáška je zaměřena na problematiku porodu (sudý týden) a ve druhé přednášce se dozvíte vše o kojení (lichý týden). Cena celého kurzu je 300 Kč. Přednášky vedou zkušené porodní asistentky a dětské sestry. Sraz na přednášku je vždy před porodním sálem. Na kurzy se není nutné objednávat, platit je možné na pokladně nemocnice (v hale na hlavním vstupu).

Stanice šestinedělí porodnice Litoměřice

Stanice šestinedělí má k dispozici 8 dvoulůžkových pokojů s vlastním sociálním zařízením (vždy dva pokoje mají společné sociální zařízení a prostor pro ošetření miminka – přebalovací stůl, váha, vanička) a pět nadstandardních jednolůžkových pokojů. Samozřejmostí je u nás tzv. „roomig in“, tedy společný pobyt matky a dítěte na pokoji. Během pobytu dostává maminka jednorázové pleny na miminko a dětskou kosmetiku na jeho ošetření. Množství těchto pomůcek je omezené, proto maminkám doporučujeme kromě svých hygienických pomůcek vzít i jedno balení plen pro miminko.

Porodnické oddělení je nositelem statutu Baby Friendly Hospital. Stanice šestinedělí je vybavena kojícími polštáři pro lepší zvládnutí techniky kojení.

Délka pobytu zde je závislá na zdravotním stavu maminky a dítěte, zpravidla při nekomplikovaném průběhu je doba pobytu 5 dnů. V případě potřeby je pro maminky k dispozici nepřetržitá služba laktačního poradce, a to i po propuštění domů.

Důležité kontakty: porodnice, nemocnice


Zvětšit mapu