Špičkový tým porodníků, gynekologů a neonatologů je připraven zajistit tu nejlepší péči jak v průběhu celého těhotenství, tak i po porodu. Zdravotnický tým, který pracuje s nejmodernějšími přístroji a metodami, poskytuje našim klientkám péči ambulantní, lůžkovou, porodnickou i operační.Porodnice Kolín se zapojila do projektu Přirozený porod v porodnici a od 1. 1. 2014 usiluje o získání certifikátu PPP.

Porodnice Kolín  pečuje o těhotné, rodičky a o ženy po porodu. Služby oddělení se opírají o široký komplement nemocnice a o součinnost se specialisty ostatních oddělení. Pracoviště je umístěno v rekonstruované moderní budově a špičkové technické vybavení. Oddělení kolínské gynekologie a porodnictví nabízí komplexní péči o zdraví ženy, budoucí maminky a jejího dítěte.

Všechny pokoje na oddělení šestinedělí jsou řešeny systémem rooming-in, kdy dítě zůstává po porodu s matkou. K dispozici máme celkem osm dvoulůžkových pokojů se sprchou a toaletou a dva pokoje jednolůžkové s nadstandartním vybavením.

Na oddělení gynekologie poskytujeme péči, zázemí a vstřícný přístup na osmi třílůžkových pokojích včetně sociálního zařízení a jednom nadstandartním pokoji.

Samozřejmě si udržujeme vysoký standard i na porodním sále, kde jsou k dispozici tři porodní boxy, a kde registrované porodní asistentky věnují maximum úsilí hlavně individuálnímu přístupu k rodičce a dítěti.

Před dvaceti lety byl muž u porodu nevítanou raritou. Z někdejšího tabu je dnes přítomnost nastávajícího otce zcela běžná a na naší porodnici je jeho „účast“ velmi vítána. Pravidelně pořádáme, formou přednášky, předporodní kurzy a prohlídky všech oddělení. Předporodní kurzy se konají každý sudý týden, ve středu od 15 hod na 3. patře gynekologicko-porodnického oddělení.

Důležité kontakty: porodnice, nemocnice


Zvětšit mapu