Logo porodnice KladnoKe každé rodičce v porodnici Kladno přistupujeme individuálně. Snažíme se respektovat její přání, potřeby a představy o porodu s ohledem na zajištění bezpečnosti pro ni i její nenarozené dítě. Podporujeme aktivní roli rodičky při porodu, možnost vlastního porodního plánu je samozřejmostí. Porodnice Kladno je zapojena do projektu Přirozený porod v porodnici a od 1. 1. 2014 usiluje o udělení certifikátu PPP. Těhotné ženy, které se rozhodnou rodit v porodnici Kladno, se nemusí k porodu předem registrovat. Porodnice Kladno zabezpečuje péči o fyziologická a patologická těhotenství z regionu Středočeského kraje od 30. týdne gravidity.

Vybavení porodních pokojů porodnice Kladno

Porodnice Kladno porodní box s hydromasážní vanou

Porodnice Kladno porodní box s hydromasážní vanou

Porodní sál je rozdělen na tři oddělené boxy a jeden porodní box pro alternativní způsob vedení porodu, který je vybaven speciální porodnickou masážní vanou. Nastávající maminky mohou využít gymnastických míčů a porodnického vaku, tzv.“hrušky“. Pomůcky jsou vhodné k uvolnění a relaxaci  pánevního dna, k zaujmutí úlevové polohy slouží žíněnky různých rozměrů a porodnický vak, tzv.“hruška“. Ribstol slouží jako opěra při relaxaci. Další možností je využití teplé vody ke zmírnění porodních bolestí a k relaxaci, formou sprchy či speciální porodnické masážní vany. Přítomnost otce dítěte či jiné blízké osoby u porodu je samozřejmá. Maminky mohou poslouchat hudbu dle vlastního výběru (zvukový nosič si musí donést sami). K dispozici mají také aromalampu, do které si mohou přinést vůni.

Standardní a nadstandardní pokoje porodnice Kladno

Porodnice Kladno nadstandard

Porodnice Kladno, nadstandardní pokoj, MUDr. Petr Ullrych

Na porodnici se dále nachází jeden třílůžkový pokoj pro intenzivní péči a sledování budoucích maminek před porodem. Nadstandardní pokoje, stejně jako alternativní porodní box, nelze dopředu rezervovat. Obsazují se postupně dle pořadí maminek a jejich přání. Všechny nadstandardní pokoje jsou vybaveny pohodlnými moderními polohovatelnými lůžky, lednicí, televizorem, telefonním automatem na mince, přebalovacím pultem. Sociální zařízení je přímou součástí dvou nadstandardních pokojů v ceně, ostatní tři nadstandardní pokoje mají sociální zařízení společné

Rooming-in

Tento anglosaský termín označuje systém, kdy je matka s dítětem v neustálém a nepřetržitém kontaktu. To umožňuje mamince kojení přesně podle potřeb dítěte a lépe ji naučí se o dítě co nejlépe postarat. Pro dítě je pochopitelně nejlepší, může-li být společně matkou. S péčí jí pomáhají jak novorozenecké sestry, tak porodní asistentky. Rooming-in je k dispozici všem matkám.

Těhotenské poradny

Pro budoucí maminky máme k dispozici dvě těhotenské poradny. Poradnu pro patologická těhotenství, kam jsou předávány těhotné ženy s jiným než fyziologickým průběhem těhotenství. A dále poradnu pro fyziologická těhotenství, kterou mají možnost navštěvovat všechny ženy od 36. týdne těhotenství přející si rodit na našem oddělení. Do obou poraden je nutné se předem objednat na telefonu 312 606 390.

Příprava rodiček k porodu – Psychoprofylaxe

Během předporodních kurzů získáte nové informace o těhotenství a porodu, dozvíte se, jaké cvičení je pro vás v těhotenství vhodné či jak vám může být v průběhu porodu pomáhat váš partner. Předporodní kurzy mají nezanedbatelný psychosociální kontext. V jejich průběhu se vám pokousíme přiblížit vaši novou roli, ale také změny, které vás s partnerem čekají.

Důležité kontakty: porodnice, nemocnice


Zvětšit mapu