szs-a-vos-liberec-nemocnice-ceska-lipa

V porodnické části Porodnice Česká Lípa je poskytována diagnostická a léčebná péče ženám s fyziologickým a rizikovým těhotenstvím, péče o rodičku před porodem a po porodu od 33. týdne těhotenství (intermediární centrum porodnické péče) a odbornou péči o novorozence ve spolupráci s dětským oddělením.

Porodnice Česká Lípa patří mezi ty porodnice, které zajišťují kompletní standardní vyšetřovací metody: amnioskopie, kardiotokografie, ultrasonografie včetně dopplerovského vyšetření cév plodu. Na porodnici, v prostorech novorozeneckého oddělení, je provozována banka mateřského mléka.

Služby porodnice

Porodnice pravidelně připravuje přednášky pro nastávající maminky, včetně přípravy a možnosti přítomnosti otce u porodu, ve spolupráci s rehabilitačním oddělením umožňuje předporodní cvičení. Samozřejmou součástí oddělení pro matky po porodu jsou pokoje, ve kterých jsou maminky s dětmi (rooming – in), výuka a pomoc při kojení, za které oddělení získalo prestižní ocenění „ Baby Friendly Hospital“ a to již v roce 1998. Počet dětí, které byly při propuštění z porodnice výlučně kojeny trvale dosahuje přes 97 %.

Odběry pupečníkové krve

Na porodním sále zde též provádí odběry pupečníkové krve. Jako jedno z mála pracovišť v republice odebíráme pupečníkovou krev jak pro dárcovskou Banku pupečníkové krve České republiky, tak pro soukromou banku CBC. V této činnosti patříme mezi nejlepší pracoviště v republice s úspěšností odběrů přes 70%.

Vybavení porodnice

Porodní sál je moderně vybaven jednotlivými porodními boxy se základním a speciálním přístrojovým vybavením, pomůckami pro aplikaci metod alternativního porodnictví. V souvisejícím traktu je samostatný operační sál pro provádění císařských řezů a box pro ošetření novorozence po porodu. Rodičkám nabízíme vedení porodu také na dvou speciálních porodních pokojích, kde mají veškerý komfort. Na oddělení můžete dále zažádat o jednolůžkový nadstandardní pokoj.

oprodnice

Nabídka porodnice Česká Lípa:

– nadstandartní pokoje
– možnost doprovodu u porodu
– bezplatné předporodní kurzy pro maminky a tatínky
– předporodní kurzy novorozeneckého oddělení
– cvičení pro těhotné
– odběr pupečníkové krve jak pro dárcovskou Banku pupečníkové krve České republiky, tak pro soukromou banku CBC
– porodní boxy vybavené pomůckami pro aplikaci metod alternativního porodnictví

Předporodní kurzy

Pro všechny nastávající maminky a jejich partnery pořádá gynekologicko-porodnické oddělení předporodní kurzy. Tyto kurzy umožní maminkám lépe se připravit na těhotenství, usnadní čekání na miminko a připraví je na porod samotný i péči o dítě.

Důležité kontakty: porodnice, nemocnice